Estetik Gülüş Tasarımı

https://www.okyanusdentumraniye.com/wp-content/uploads/2023/07/estetik-gulus.png

Estetik Gülüş Nedir?

Gülüş estetiği ya da estetik gülüş tasarımı, zirkonyum kaplama, beyazlatma, diş eti tedavisi, köprü, diş boyu ayarlaması, dudak şekillendirme gibi operasyonlarla hastanın gülüşünü estetik duruma getirmektir. Ağız ve diş sağlığımıza ne kadar dikkat etsek de bazı durumlardan ötürü istediğimiz gülüşe sahip olmamız mümkün olamayabiliyoruz. Bu nedenle diş hekiminize gülüş tasarımı konusunda başvurabilirsiniz.

Hastaların daha estetik bir gülüşe kavuşabilmesi için; gülüş estetiği tedavisi programı esnasında diş kusurlarını ortadan kaldırmak odak hedeftir. Mutluluğunuzu göstermekten korkmayacağınız gülüşlere kavuşmak için kişiye özel güzel estetik uygulamaları kapsayan gülüş estetiğini tercih edebilirsiniz.

Estetik gülüş tasarımı işleminden sonra diş etleriniz de sağlıklı bir görünüme kavuşur. Dişlerinizin renkleri beyazlar. Ayrıca dişlerinizde bulunan kırık ve çatlaklar düzeltilir ve dişlerinizin kapanışı da düzeltilir.

Estetik gülüş planlarken yüz yapısı, ten rengi, diş yapısı, dudak yapısı gibi birçok unsur incelenir. Diş hekiminiz öncelikle ağız sağlığınızı negatif yönde etkileyen sorunları ortadan kaldırır. Gülüş tasarımının başarılı olması için diş ve diş etleri uyum içinde olmalıdır.

Gülüş Estetiği Nasıl Yapılır?Aşamaları Nelerdir?

Gülüş estetiği birkaç seansta tamamlanacak bir işlemdir. Gülüş estetiği zamana yayılarak uygulanır. Kişiye özel planlama yapılacağı için gülüş estetiğinde ilk olarak muayene olmanız gerekmektedir. İlk seansta diş hekiminiz ağız ve diş yapınızı detaylı olarak inceler. Daha sonrasında ağız ve diş sağlığı ile ilgili sorunlarınızı tespit eder. Daha sonrasında size ağız yapınız ve diş sağlığınız konusunda gerekli bilgileri verir.

Tedavinin ilk aşaması ağız, diş ve diş eti sağlığının sağlanmasıdır. Muayene esnasında sizin bilincinde olduğunuz yada olmadığınız mevzuya detaylıca bakılır. Dişlerinizde görülen kapanma sorunları ve diş eti sorunları ele alınır.

Ağız, diş ve diş eti sağlığınız uygun hale getirildikten sonra; planlanan ve istediğiniz gülüşe sahip olmanız için gerçekleşecek uygulamalara geçilir. Bu uygulamada; diş boyu ayarlama, dudak estetikleri, diş eti estetiği, diş kaplama gibi işlemler planlanır. Salt diş ve diş eti problemleriniz varsa birkaç haftada gülüş tasarımı süreciniz tamamlanır. Bazı kişilerde duruma göre ortodonti tedavisi de uygulanabilmektedir. Ortodonti tedavisi ya da cerrahi operasyon yapılacaksa; gülüş estetiği tedaviniz biraz daha uzun sürebilir.

Gülüş Estetiğinde Kaplama Her zaman Yapılır mı?

Gülüş estetiği tamamen kişiye özel planlanan bir tedavi sürecidir. Her hastada kaplama yapılmaz. Bu yanlış bir bilgidir. Basit bazı işlemler gülüş estetiği sağlamak için yeterli olabilmektedir. Bu durumlarda kaplamaya gerek yoktur. Diş beyazlatma benzer biçimde işlemler kimi zaman yeterli olabilmektedir. Ancak bazı durumlarda dişlerinize müdahale edilmeden gülüş tasarımı işlemi tamamlanamaz.

Estetik nedeniyle yaptırılacak kaplamalarda görünen yüzeylere lamina kaplama yaptırılabilir. Diş hekiminiz ilk muayene sonrasında yaptığı çalışmalarla, sizinle birlikte en doğru gülüşü tasarladıktan sonrasında lamina kaplamanın gerekli olup olmadığına karar verecektir.

Bizimle İletişime Geçin

Adresimiz
Mehmet Akif, Tavukçuyolu Cd 126/A, 34774 Ümraniye/İstanbul
Telefon Numaramız
0544 612 37 77
0216 466 12 00
Email Adresimiz
info@okyanusdentumraniye.com
https://www.okyanusdentumraniye.com/wp-content/uploads/2023/07/estetik-gulus.png

Gülüş Tasarımı, Estetik Gülüş, Hollywood Smile Hakkında Sık Sorulan Sorular

Gülüş Tasarımı, Estetik Gülüş, Hollywood Smile Hakkında Sık Sorulan Sorular ve cevapları.

Gülüş tasarımı nedir?

Gülüş tasarımı, bir kişinin gülümsemesini iyileştirmek veya dönüştürmek amacıyla kullanılan bir estetik diş tedavi yöntemidir. Bu tedavi, dişlerin rengini, şeklini, boyutunu ve düzenini iyileştirerek daha estetik bir gülümseme elde etmeyi amaçlar.

Estetik gülüş nedir?

Estetik gülüş, dişlerin daha beyaz, düzgün ve çekici görünmesini sağlamak için yapılan bir dizi estetik diş tedavi işlemi içerir. Bu işlemler, diş beyazlatma, lamina kaplama, diş telleri, diş implantları ve benzeri yöntemleri içerebilir.

Hollywood smile nedir?

Hollywood smile, özellikle ünlülerin ve oyuncuların tercih ettiği çok estetik bir gülümseme tasarımıdır. Bu tasarım, dişlerin beyaz, düzgün ve çekici görünmesini amaçlar ve sıklıkla diş beyazlatma, lamina kaplama, estetik dolgular ve diş telleri gibi işlemleri içerir.

Gülüş tasarımı kimlere uygulanabilir?

Gülüş tasarımı, dişlerinin görünümünü iyileştirmek isteyen herkese uygulanabilir. Dişlerinde rengin, şeklinin, boyutunun veya düzenin değiştirilmesini isteyen kişiler gülüş tasarımı için aday olabilirler.

Gülüş tasarımı işlemi nasıl yapılır?

Gülüş tasarımı işlemi, öncelikle bir diş hekimi tarafından hastanın gülüşünü değerlendirmekle başlar. Daha sonra, hastanın isteklerine ve ihtiyaçlarına göre özel bir tedavi planı oluşturulur. İşlem, diş beyazlatma, lamina kaplama, estetik dolgular, diş implantları ve diş telleri gibi farklı tedavi yöntemlerini içerebilir.

Gülüş tasarımı ne kadar sürer?

Gülüş tasarımı işlem süresi, kullanılan tedavi yöntemlerine, tedavi gereksinimlerine ve hastanın isteklerine bağlı olarak değişebilir. Basit bir diş beyazlatma işlemi birkaç saat sürebilirken, daha kapsamlı işlemler haftalar veya aylar alabilir.

Gülüş tasarımı sonuçları ne kadar sürer?

Gülüş tasarımı sonuçları kişinin ağız hijyeni, bakım alışkanlıkları ve yaşam tarzına bağlı olarak değişebilir. İyi bakıldığında, sonuçlar yıllarca sürebilir.

Gülüş tasarımı maliyeti nedir?

Gülüş tasarımı maliyeti, kullanılan tedavi yöntemlerine, diş hekimi ücretlerine ve tedavi gereksinimlerine bağlı olarak değişebilir. Genellikle kapsamlı bir gülüş tasarımı maliyeti yüksek olabilir.

Okyanus Diş Ümraniye
Sosyal Medya

Güncellemelerimizden haberdar olmak için Okyanus Diş Sosyal Medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın…

Copyright 2023 by Okyanus Diş. Tüm Hakları Saklıdır.